Mýty a omyly redukčních diet – 1.

Bez předepsaného jídelníčku to nejde!

Akruhle jde!!! Samozřejmě je jednodušší držet se jídelníčku a pomocí něj zhubnout, ale musíme myslet trochu více dopředu. Co se stane, až zhubnete na svoji vysněnou hmotnost? Budete se dál jídelníčku držet nebo jej s pocitem štěstí zahodíte a budete se stravovat tak, jak jste byli zvyklí dříve? Jenže to je bohužel ten zlom, kde téměř všichni dělají obrovskou chybu! Je velmi jednoduché zhubnout, o to těžší je váhu si udržet! Z toho důvodu je mnohem lepší naučit se, jak má zdravý jídelníček vypadat a učit se tyto změny převádět do praxe. Nemělo by být cílem žádného nutričního terapeuta pouze to, aby klient zhubl, ale převážně aby si hmotnost udržel a naučil se stravovat dle zásad zdravé výživy.

 

 

Říkáte si, to určitě nezvládnu, je to moc náročné nebo na to nemám čas… Ano, máte pravdu, je to mnohem náročnější, než dostat do ruky jídelníček, kde máte napsané, kolik jídla můžete jíst, ale ne nadarmo se říká: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Je tedy nutné si předem promyslet, jestli je pro Vás jídelníček pouze pomůckou k hubnutí a nic víc nebo se z něj budete učit, jak má zdravé stravování vypadat.

images