Potíte se rádi?

Hot jóga

Většina lidí se nerada potí. To je fakt. Pot se může stát velkým problémem, když dojde na cvičení, procházku v horkém dni nebo když potkáte někoho, kdo vám zrychlí tep. To nemění nic na tom, že je velmi dobrý pro pokožku a také zpomalí proces stárnutí. 

Pot má od přírody vlastnost ochlazování těla během několika minut. To je ten důvod, proč se potíme. Platí, že čím více se potíme, tím rychleji se ochladí tělo. Pot je také dobrý pro zklidnění nervů a regulaci pulsu. Když se potíte, tělo se přirozeně ochlazuje. 

Naše těla jsou plná škodlivých toxinů. Zanášíme tělo toxiny každý den, jídlem, prostředím, ve kterém žijeme a ostatními věcmi okolo nás. Tělo si s většinou toxinů poradí, ale bez pomoci pocení to nepůjde. Pocení pomůže pročistit od toxinů přibližně 30 procent těla. Tento pot pomáhá zpomalit proces stárnutí, jelikož tyto toxiny působí silně na stárnutí pleti. Čím více se potíte, tím lépe pro vás a vaši pleť a každý kousíček těla.

Pokud žijete ve studeném klimatu, je těžké provádět aktivity, při kterých se zapotíte i během zimních měsíců. Můžete začít posilovat, vyzkoušet outdorové aktivity jako lezení po horách nebo můžete vyzkoušet hot jógu. Všechny tyto aktivity vám pomohou vyvolat ten zdravý pot. Je důležité se potit v každém období, abychom se pravidelně zbavovali škodlivých toxinů.

Nezapomínejte používat vhodné přípravky osobní hygieny, ať se očistíte od vypocených toxinů po náročném cvičení. Nedává žádný smysl se potit, odstraňovat toxiny a poté se umýt chemickým mýdlem. Po pocení jakéhokoli druhu se umyjte přírodními přípravky. Tak zůstane vaše pokožka mladá, a zářivá. Jakmile odstraníte toxiny, uvidíte a ucítíte obrovský rozdíl v kvalitě vaší pokožky. Ačkoli se pot zdá neřád a nelíbí se nám, je to ten nejlepší způsob jak se udržet mladými a zpomalit proces stárnutí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *